Megint nem talált legyőzőre a Falco, továbbra is Szombathely a magyar kosárlabda fellegvára

2024.05.20. 20:13
A címvédő Falco hatodszor nyerte meg a férfi kosárlabda NB I küzdelmeit, mivel a döntő negyedik mérkőzésén 89–77-re győzött Szolnokon, így 3–1-es összesítéssel diadalmaskodott a párharcban.

Az alapszakaszgyőztes vasiak az első húsz percben főként Perl Zoltán révén szinte végig előnyben voltak, az áprilisban Magyar Kupa-győztes Olaj csak 21–20-nál vezetett. A 34–43-ról induló második félidőben csökkent a színvonal, rengeteg labdát adtak el a csapatok, majd a Milos Konakov vezetőedző irányította vendégek Perl elképesztő teljesítményével 18 ponttal elhúztak.

Az utolsó játékrészre már eldőltek a lényegi kérdések, a meccs hőse Perl lett 30 ponttal, és a Szombathely úgy zsebelte be sorozatban ötödik aranyát, hogy az egész rájátszás során csak egyszer kapott ki.

A Falco 2008, 2019, 2021, 2022 és 2023 után hatodszor hódította el a bajnoki serleget.

Eredmény, döntő, 4. mérkőzés

• NHSZ–Szolnoki Olajbányász – Falco–Vulcano Energia KC Szombathely 77–89 (18–18, 16–25, 12–21, 31–25)
    legjobb dobók: Jovanovic 15, Wiggins 15, Durham 12, Eads 10, illetve Perl 30, Pot 13, Tiby 12