Ezzel a beállítással szűrhetőek ki a spamhívások: csak pár kattintás az egész

A cikkből kiderül, hogyan lehet használni a telefonokon azt a funkciót, ami megóv a nem kívánt spamhívásoktól.

Spamhívásblokkoló
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

A modern technológia fejlődésével párhuzamosan nő azoknak a módszereknek a száma is, amelyekkel a kéretlen hívásokat - azaz a spamhívásokat - kiszűrhetjük. Sokan találkozhattak már ezzel a problémával, hogy ismeretlen számokról kapnak zavaró vagy akár átverésgyanús hívásokat. Szerencsére akadnak hatékony módszerek, amelyekkel csökkenteni lehet ezeket az eseteket.

Spamhívásblokkoló a telefonokon

Az Android operációs rendszer 6.0 vagy újabb verzióit használó eszközökön alapértelmezés szerint elérhető a hívóazonosító és a "spam elleni védelem" funkció - ide kattintva ellenőrizheted az Android-verziót. Ez a szolgáltatás segít felismerni a hívó személy vagy vállalkozás azonosságát még akkor is, ha az illető nincs benne a névjegylistában. Ráadásul figyelmeztet, ha a bejövő hívás spamgyanús - korábban írtunk arról, hogyan lehet védekezni az adathalász e-mailekkel szemben.

Spam hívás blokkoló 2
Fotó: Jajah-sireenut / Getty Images Hungary

A funkció használatához adatokat kell küldeni a Google-nek, amely segít azonosítani a hívásokat, illetve megállapítani, hogy a bejövő hívás spam-e. Fontos megjegyezni, hogy a cég nem kap hozzáférést a névjegylistában szereplő számokhoz, így azok biztonságban maradnak.

Az alábbi lépések segítségével kapcsolható ki vagy be a hívóazonosítás és a spam elleni védelem:

  • Nyisd meg a Telefon alkalmazást androidos eszközön.
  • Koppints a „További lehetőségek” menüre vagy a három pöttyre a képernyő jobb sarkán, válaszd ki a „Beállítások”, végül a „Hívóazonosító és spam” lehetőséget.
  • Itt aktiválható vagy éppen deaktiválható a „Hívó- és spamazonosító megtekintése” funkció.

A cikk az ajánló után folytatódik

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. Létezik ideális mennyiségű képernyőidő? Kétéves koráig ne is lásson okoseszközt a gyerek? Káros lehet a Mancs őrjárat? Mennyire egészségtelen alkalmazáson követni a gyerek lokációját? Hasznosak a szülőifelügyelet-alkalmazások? Melyek a dopamintúltengés jelei? Az online bullying kérdésköre: mi a különbség a vélemény, a kritika és a bántás közt? A Dilemma első évadának utolsó epizódjában többek között a fenti kérdésekre kereste a választ Mészégető Marcsi, a Hello Szülő főszerkesztője, Horváth Eszter, a Femina újságírója, valamint Pintér Ada műsorvezető.

Promóció

Aki még tovább szeretné növelni a védelmet, bekapcsolhatja a „Spamhívások szűrése” beállítást is. Ebben az esetben a spamként jelölt hívások automatikusan szűrődnek, így nem zavarhatják a mindennapokat.

Emellett lehetőség van manuálisan megjelölni hívásokat spamként:

  • Nyisd meg a Telefon alkalmazást.
  • Menjen a „Legutóbbiak” menüpontra.
  • Nyomd le pár másodpercig azt a hívást, amit spamként szeretnél jelenteni, és válaszd ki a „Letiltás vagy spam bejelentése” lehetőséget.
Spam hívás blokkoló 1
Fotó: Julia Lemba / Getty Images Hungary

Ezekkel az intézkedésekkel elkerülhetővé válnak a nem kívánt és potenciálisan káros hívások. A technológia által nyújtott lehetőségeket kihasználva biztonságosabbá lehet tenni a kommunikációt. További információt a Google Support oldalán találsz.

Soha ne töltsd le ezt az alkalmazást, mert minden pénzed elveszhet! Új módszerrel próbálkoznak a csalók

Fontos dologra figyelmeztet a Nemzetbiztonsági Szakszolgálat Nemzeti Kibervédelmi Intézete!

Elolvasom

(Képek forrása: Getty Images Hungary.)

Ezt is szeretjük